Cosun verlaagt CO2 en stikstof bij suikerbietenproductie

Goed nieuws voor de verduurzaming van de industrie in de noordelijke energieregio. Koninklijke Cosun, lokaal in Hoogkerk/Groningen bekend als ‘de suikerfabriek’, zet een belangrijke stap in haar verduurzamingsambities: verlaging van CO2 en stikstof bij suikerbietenproductie.

Minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) en vijf provincies tekenden een overeenkomst als tussenstap naar bindende afspraken over investeringen en het terugdringen van broeikasgassen en stikstof.

CO2 en stikstof bij suikerbietenproductie

Cosun werkt aan de vermindering van haar CO₂-uitstoot richting 2030, in lijn met de klimaatdoelen van Parijs. De plannen zijn uitgewerkt in een reeks van projecten, verspreid over zes fabrieken. De maatregelen zijn gericht op:

  • Gebruik van industriële warmtepompen
  • Elektrificatie van processen
  • Meer biogas- en groengasproductie
  • Uitfaseren van de kalkovenemissies

Daarmee daalt niet alleen de CO₂-uitstoot, maar ook het energieverbruik en de uitstoot van stikstof (NOx). Boven op het verduurzamingspakket op zes locaties investeert Cosun in verdere verbetering van de leefomgeving, met extra aandacht voor het verminderen van ammoniakemissies in Noord- Brabant en Groningen, en voor waterbesparing in Gelderland.